Kaip prižiūrėti burnos ertmę kasdien? Atsako odontologas

Kasdienė burnos ertmės priežiūra tikrai nereikalauja iš žmogaus labai daug laiko. Lygiai taip pat kaip ir nuostabios šypsenos, kuri džiugins jus patį bei kitus, turėjimas nereiškia, kad tai pareikalaus nemažai investicijų. Gražią bei sveiką šypseną dažniausiai ir turi tie, kurie kasdien jai skiria kuo daugiau dėmesio ir reguliariai lankosi patikrai, kurios metu specialistas atsako, kad dantys – puikūs.

Reguliariai apžiūrai, kurią geriausia vykdyti kartą per metus arba du kartus per metus siūlome lankytis pripažintoje odontologijos klinikoje „Garliavos Odontologijos Centras“. Odontologijos klinika siūlo labai platų paslaugų spektrą, kurios orientuotos į bet kokios problemos sprendimą.

O apie tai, kaip išvengti rimtų burnos ertmės problemų – pasakoja odontologas Gintaras.

Odontologijos klinka gocValymui – tik geros kokybės priemonės

Kasdienei priežiūrai labai svarbu naudoti tik geros kokybės priemones, kurios užtikrins, kad sėkmingai nešvarumai bus išvalomi net ir sunkiai pasiekiamose vietose.

Tikrai nėra taip, kad paprasti dantų šepetukai nebegeba atlikti savo funkcijos ir kasdienei priežiūrai reikia elektrinio arba net irigatoriaus. Nebūtinai. Tačiau bent jau paprastas šepetukas turi būti geros kokybės, žinoma, derinant jį su patikima pasta, kurią visada geriausia yra rinktis klinikose“,- atvirauja Gintaras.

Žinoma, dantų šepetėlis ir pasta toli gražu nėra vienintelės priemonės, kurios reikalingos žmogaus burnos ertmės priežiūrai. Džiugu, jog vis daugiau žmonių supranta, kad burnos skalavimo skystis  būtinas. Lygiai taip pat kaip ir tarpdančiams skirtos priemonės, kurios padeda pašalinti bet kokius užstrigusius maisto likučius bei apnašas, kurios kaupiasi.

Reguliarios specialisto apžiūros ir burnos higiena

Tinkamai burnos ertmės priežiūrai reikia ne tik dėmesio, tačiau ir profesionalumo. Štai todėl kartą per tris mėnesius labai svarbu lankytis burnos higienai, kurios metu yra pašalinamos ne tik minkštosios, tačiau ir kietosios apnašos.

Apsilankyti pas specialistą apžiūrai, kurios metu vertinami dantys – siūloma kartą per metus arba kartą per pusę metų priklausomai nuo to, kokia yra Jūsų burnos ertmė. Geriausiai dėl to atsakyti gali specialistas, kuris turi tapti Jūsų draugu ir puoselėti dantis kartu.

Valyti reikia du kartus per dieną

Žinoma, labai svarbi sąlyga tiems, kurie tikrai rūpinasi savo burnos ertme – jos valymas bent jau du kartus per dieną. Jeigu norisi dažniau, kadangi minkštosios apnašos kelia nemalonius pojūčius – tokiu atveju kitus kartus siūloma valyti be pastos, tik su šepetuku. Taip pat visi puikiai žino, kad geriausias dantų šepetukas yra obuolys, kurio valgymo metu galima gana švariai nuvalyti dantukus.

Tinkamas maistas ir vanduo

Galiausiai, prie kasdienės burnos ertmės priežiūros labai daug prisideda ir tinkamas maistas bei vanduo. Svarbiausia vartoti tai, ko reikia Jūsų dantims ir tuo pačiu visam kūnui.

Kasdienis vandens gėrimas neša labai daug naudos įskaitant ir dantis, kadangi geriant yra nuvalomos minkštosios apnašos. Kadangi jos galiausiai virsta kietosiomis – laiku pašalinus pavyks išvengti dantų akmenų, kurie ir sukelia įvairias ligas“,- patirtimi dalijasi odontologas.

Lygiai taip pat kasdieninį mitybos racioną reikia aprūpinti daržovėmis ir vaisiais, kurie galbūt ir su natūraliu cukrumi, tačiau išties – naudingu. Tiek Jūsų dantims, tiek visam kūnui.

Nuostabi šypsena gali būti kiekvieno žmogaus palydovas. Svarbiausia jai skirti kuo daugiau kasdienės priežiūros. Nereikia nei daug pinigų, nei laiko, kad šypsena būtų graži. Svarbiausia yra žmogaus noras, o kartu su juo – galimybės atviros ir lengvai pasiekiamos.

Mus rasite:

UAB Garliavos odontologijos centras
S. Lozoraičio g. 1B, LT-53219 Garliava, Lietuva
Telefonas: +370 690 66636
El. paštas: info@goc.lt