Dantų netekęs žmogus – nesvarbu, ar jis juos prarado dėl ligos, senatvės ar nelaimingo atsitikimo – turi kelias alternatyvas: nekreipti dėmesio į tai, kad jis prarado dantis, juos protezuoti arba odontologijos klinikoje patikėti gydytojui įstatyti dantų implantus. Pirmuoju atveju jis rizikuoja pakenkti likusiems savo dantims ir susirgti burnos ligomis, antruoju ir trečiuoju jis sumažina tokią riziką iki minimumo. Apsispręsti tvarkyti prarastų dantų problemą nėra sunku, tačiau kur kas sunkiau įvertinti, kada reikalinga dantų implantacija, o kada pakanka standartinio protezavimo procedūros.
Protezavimas klasikiniu būdu, t. y., naudojant dantų tiltelį, daugeliui pacientų yra puiki išeitis praradus dantis. Toks protezavimas suteikia galimybę drąsiai šypsotis, sumažina burnos ligų, kurios gali atsirasti netekus danties, riziką, leidžia kramtyti maistą. Odontologui rekomendavus pasinaudoti dantų implantacijos procedūra, pacientui kyla paprastas klausimas: kam man to reikia? Visai gali būti, kad jo poreikius visiškai tenkintų ir įprastas protezavimas, bet jei pacientas pritaria bent keliems žemiau pateiktiems teiginiams, galima garantuoti, kad dantų implantacija žymiai pagerintų jo gyvenimo kokybę.
Problemos netekus dantų
- Netekau vieno ar daugiau dantų.
- Kai praradau dantį, pradėjau mažiau šypsotis, nes man gėda, kad kas nors pamatys, jog man trūksta danties (ar kad jis yra dirbtinis). / Kalbant, valgant ar šypsantis draugų ar kolegų kompanijoje mano pasitikėjimas savimi gerokai sumažėja.
- Kalbant ar kramtant jaučiu diskomfortą, nemalonų jausmą burnoje. / Kai aš kramtau maistą, mano įprastas dantų protezas krenta ir kelia man nepatogumų.
- Netekus danties pradėjau sirgti dantenų ligomis. / Praradus dantį, mano žandikaulio struktūra pasikeitė, veidas pradėjo atrodyti griežtesnis.
- Vengiu šypsotis ar kalbėti viešose vietose. / Dažnai nešiojuosi savo protezus rankinėje arba iš viso palieku namuose.
- Bent vienas mano dantis, ant kurio pritvirtintas dantų tiltelis, kliba.
- Mano odontologas sako, kad mano įprastą dantų protezą greitai reikės keisti, nes mano žandikaulis neturi pakankamai kaulinės medžiagos.
Išeitis yra, tai dantų implantacija
Dantų implantacija patraukli tuo, kad norint protezuoti dantis ant dantų implantų, skirtingai nei taikant įprastą protezavimą, nereikia šlifuoti greta esančių dantų. Pasirinkus dantų implantus, galima pamiršti išimamus dantų protezus ir kramtyti net patį kiečiausią maistą. Prižiūrėti dirbtinius dantis po dantų implantacijos yra taip pat paprasta kaip natūralius: nebereikia nei protezų klijų, nei dezinfekcinių skysčių, kurie naudojami išimamiems protezams prižiūrėti.
Tik nedidelei daliai pacientų dantų implantacija negali būti atliekama. Ši procedūra nerekomenduojama augantiems pacientams – vaikams iki 18 metų, nes žandikaulio, į kurį yra įsukami dantų implantai, forma bręstant gali keistis. Taip pat implantuoti dantų nepatartina nėščioms moterims ir pacientams, sergantiems ūminėmis arba piktybinėmis ligomis.
Daugiau informacijos:
Odontologijos klinika „Dantų Estetika”
Kontaktinis telefonas: +370 600 25559
El. paštas: info@dantuestetika.lt
Adresas: Aukštaičių g. 62A, LT-50284, Kaunas