Dantų implantacija

Dantų implantacija
Dantų implantacija

Dažnas žmogus, kuris iki šiol turėjo sveikus ir stiprius dantis, nežino, kokių priemonių reikia imtis tais atvejais, kai dantų netenkama. Todėl mes nusprendėme jums truputį padėti ir atsakyti į klausimus, kurie dažniausiai iškyla pacientams, ieškantiems dantų atkūrimo būdų. Tikimės, kad šis straipsnis suteiks jus dominančią informaciją ir dantų implantacija nebeatrodys tokia gąsdinanti ir baisi.

Kas yra dantų implantacija?

Dantų implantacija – tai pagrindas trūkstamo danties atkūrimui. Natūralus dantis yra sudarytas iš danties vainiko, kuris yra „išlindęs“ iš žandikaulio, ir šaknies, kuri nėra matoma, nes slepiasi po dantenomis. Implantacijos metu yra atkuriama šaknis. Tam, kad būtų atkurtas vainikas, prireikia protezavimo.

Ar yra kitų būdų atkurti danties šaknį?

Ne, kito būdo danties šaknies atkūrimui nėra. Protezavimo pasirinkimas yra pakankamai platus: skiriasi tiek protezų rūšys, tiek ir protezavimo medžiagos, bet implantacijai alternatyvų kol kas nėra. Žinoma, matoma danties dalis gali būti atkurta ir be šaknies, bet tai gali sukelti įvairių problemų, pavyzdžiui, nebus užkirstas kelias žandikaulio kaulo nykimui.

Kaip atliekama implantacijos procedūra?

Pirmiausia yra atliekamas nuskausminimas, tada dantenos yra atkeliamos, kaule išgręžiama reikiamo dydžio ertmė, į kurią įsodinamas implantas. Procedūra baigiama dantenų susiuvimu. Tai nedidelė chirurginė procedūra, tad kelias dienas po implantacijos galite jausti nedidelį diskomfortą (dantenos gali patinti ar tapti skausmingomis). Bet galite nesibaiminti: nemalonūs pojūčiai yra sėkmingai kontroliuojami medikamentų pagalba, o pati implantacijos procedūra yra greitai atliekama (vienas implantas įsodinamas per 20-30 min).

Kiek laiko trunka gydymas?

Kaip jau minėjome, implantacijos procedūra yra greita, bet, deja, to paties negalime pasakyti apie visą gydymo procesą. Dantų implantavimas prasideda nuo odontologo konsultacijos: įvertinus jūsų dantų būklę bei suderinus tolimesnius gydymo žingsnius, implantas gali būti įsodintas jau kito vizito metu. Deja, reikia laiko, kad implantas prigytų: tai trunka 2-6 mėnesius, priklausomai nuo individualios situacijos. Tik tada, kai implantas yra visiškai suaugęs su kaulu, gali būti atliekamas protezavimas.

Kam dantų implantavimas nėra atliekamas?

Dantų implantavimas atliekamas visiems pilnamečiams asmenims, kurių sveikatos būklė yra patenkinama. Atkreipkite dėmesį, kad amžius nėra kliūtis: net ir garbingo amžiaus senjorams implantacija gali būti atlikta, jei tik jų sveikata tai leidžia. Tiesa, kadangi implantas yra įsriegiamas į žandikaulio kaulą, būtina, kad kaulo būtų pakankamai. Jei jūsų žandikaulio kaulas sunykęs, pirmiausia jums prireiks kaulo regeneracijos ar sinuso dugno pakėlimo operacijos.

Ar yra kitų trūkstamų dantų atkūrimo būdų?

Kai kuriais atvejais dantis gali būti atkurtas įprasto protezavimo būdu. Bet tokiu atveju bus pažeidžiami greta kiaurymės esantys dantys (jie bus nušlifuoti). Dantų implantacija leidžia išvengti neigiamos intervencijos sveikiems dantims (nereikia šlifuoti prie tuščios ertmės esančių dantų, nes karūnėlė tvirtinama prie implanto, o ne prie kitų dantų).

Šaltinis:

Alytaus odontologijos klinika “Albadenta”
Pulko g. 23, Alytus  (Alytaus rajono savivaldybės kieme)
Tel. registracijai : +370 640 64141
El. paštas: info@albadenta.lt