Mitai apie dantų implantaciją kuriuos norime paneigti

Kaunas – laikinoji Lietuvos sostinė, natūralu jog čia yra labai gerų odontologų kurie atlieka kokybiškas odontlogines paslaugas. Tačiau niekuo nenusileidžia ir Kauno rajonas, pavyzdžiui Garliavoje yra įsikūrusi odontologijos klinika „Garliavos Odontologijos Centras”, čia dantų implantacija atliekama ypač atsakingai. „Garliavos Odontologijos Centre” dirba profesorius, medicinos moklų daktaras Gintaras Janužis, tai rodo jog klinika savo pacientams siekia suteikti aukščiausio lygio odontologines paslaugos. Nors dantų implantavimas pagrįstai vadinamas pažangiausiu dantų atkūrimo būdu, kažkodėl dalis žmonių vis dar yra įsitikinę, kad dantų implantai nėra efektyvūs ilgą laiką, mano, kad pati procedūra yra labai skausminga, taip pat baiminasi, kad jų atveju nebus sėkminga. Kadangi mplantacija dažnai apipinama klaidingais mitais, norime juos paneigti. Atsakysime į kelis dažniausiai pacientams kylančius klausimus ir atskleisime visą tiesą apie šį gydymo būdą.

Dantų implantacija – skausminga procedūra. Mitas ar tikrovė?

Tai – mitas! Tai nedidelė chirurginė operacija, kurios metu, atsluoksniavus dantenas, į žandikaulio kaulą yra įsriegiamas implantas. Be abejonės, ši procedūra yra nuskausminama, todėl jos metu tikrai nejausite skausmo. Vienintelis gresiantis nepatogumas – nedidelis diskomfortas pooperaciniu periodu: dantenos gali patinti, gali būti juntamas maudimas ar nedidelis skausmas. Nesibaiminkite, šie požymiai tetrunka tris-penkias dienas ir yra visiškai kontroliuojami medikamentų pagalba.

Mitai apie implantus

Dantų implantacija dažnai nebūna sėkminga. Mitas ar tikrovė?

Žinoma, kad tai mitas! Dantų implantai prigyja 98 proc. atvejų. Tai lemia medžiaga, iš kurios jie yra pagaminti – titanas: jis lengvai toleruojamas žmogaus organizmo ir nesukelia alerginių reakcijų. Be to, jei jūs taptumėte išimtimi ir implantas jums visgi neprigytų, dauguma odontologijos klinikų garantuoja, kad pakartotinė implanto įsodinimo procedūra bus atlikta nemokamai.

Tai labai brangi paslauga. Mitas ar tikrovė?

Tai priklauso nuo jūsų požiūrio. Taip, iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad paslauga yra brangi – visgi ji kainuoja keletą tūkstančių litų už vieną implantą. Bet nepamirškite, kad tai – ilgalaikė investicija. Svarbiausia, kad užtikrintumėte gerą dantų implantų priežiūrą – tada jie jums tarnaus net keliasdešimt metų. Padalinkite šią sumą iš tiek metų, kiek dantų implantai yra efektyvūs, ir tada kaina nebeatrodys nepagrįstai didelė. Kita vertus, kai suprasite, kiek daug dantų implantai turi pranašumų, žinosite už ką mokate, ir tikrai nebesakysite, kad ši procedūra yra per brangi.

Yra ir geresnių dantų atkūrimo būdų. Mitas ar tikrovė?

Ne, geresnių dantų atkūrimo būdų nėra. Pirmiausia norime priminti, kad dantis yra sudarytas iš šaknies, kuri „slepiasi“ po dantenomis, ir vainiko, kuris matomas plika akimi. Įprastiniai protezai leidžia atkurti danties vainiką, bet tokiu atveju jis yra tvirtinamas prie kitų dantų. Greta esantys dantys (net jei jie yra visiškai sveiki!) yra nušlifuojami, ir ant jų užmaunamas dirbtinių karūnėlių tiltas. Dantų implantacija leidžia atkurti danties šaknį (kito būdo šaknies atkūrimui nėra), tad tolimesni protezavimo darbai yra atliekami ant implanto ir nėra jokio neigiamo poveikio greta esantiems dantims.

Turi daugiau trūkumų nei privalumų. Mitas ar tikrovė?

Be abejonės, tai yra mitas. Apskritai šis dantų protezavimo metodas beveik neturi trūkumų. Didžiausias iš jų – kaina, kuri galbūt ne visiems yra prieinama. O privalumų yra daug. Jau minėjome, kad dantų implantai yra ilgaamžiai, nesunkiai prigyjantys ir nekenkiantys greta esantiems dantims. Bet jie taip pat yra tvirti, atsparūs lūžiams, todėl kramtymo kokybė yra visiškai atkuriama. Be to, atkurtas dantis yra vizualiai patrauklus, tad galėsite visiems demonstruoti savo nepakartojamą šypseną. Dantų implantai išsprendžia ir kitą problemą, apie kurią turbūt net nepagalvojote: žandikaulio kaulas yra pakankamai stimuliuojamas, todėl nenyksta (jei neturite danties, toje vietoje kaulas nėra stimuliuojamas ir pradeda tirpti – tai lemia veido deformaciją, todėl žmogus atrodo pasenęs anksčiau laiko).
Išvados
Jei jūsų nuomonė apie implantaciją nebuvo realistiška, tikimės, kad mums pavyko ją pakreipti teisinga linkme. Egzistuoja ne vienas mitas apie dantų implantaciją, bet visada verta savo požiūrį praplėsti ir išklausyti ir kitokios nuomonės. Todėl dar kartelį norime jus patikinti, kad dantų implantacija yra neskausmingas, beveik visais atvejais sėkmingas gydymo būdas, kuriam geresnių alternatyvų kol kas nėra.

Daugiau informacjos:

Garliavos odontologijos centras
S. Lozoraičio g. 1B, LT-53219 Garliava, Lietuva
Telefonas: +370 690 66636

El. paštas: info@goc.lt