Psichologinės pagalbos ieškokite psichikos sveikatos centre

Psichikos sveikatos centrą galima rasti kiekviename mieste ar didesniame miestelyje. Šioje sveikatos įstaigoje dirbantys specialistai teikia pagalbą žmonėms, susiduriantiems su įvairiais gyvenimo sunkumais, pradedant sunkiu atsigavimu po ligos, traumos, nelaimingo atsitikimo ar artimo žmogaus netekties, baigiant negebėjimu atlikti kitiems žmonėms, atrodo, paprastų darbų, tokių kaip atsikėlimas iš lovos, mokymasis ar ėjimas į darbovietę.

Psichikos sveikatos centruose dirba kelių profesijų atstovai: psichologai, psichoterapeutai ir psichiatrai. Psichologai ir psichoterapeutai pacientams padeda periodiškai atliekamų konsultacijų – pokalbių – forma, o psichiatrai dažniausiai skiria vaistus (antidepresantus, raminamuosius, migdomuosius), padedančius įveikti depresiją ir kitus psichologinius sutrikimus. Pagrindinis psichikos sveikatos centro specialistų tikslas – diagnozuoti ir išgydyti paciento psichologines ligas konsultacijų ir vaistų pagalba. Tam tikrais atvejais gydytojas psichiatras gali nukreipti pacientą gydytis ir pas kitus sveikatos specialistus, pavyzdžiui, neurologą.

Psichikos centrasPsichikos sveikatos centre Kaune siūlomos psichologų ir psichiatrų paslaugos. Į psichiatrą šios klinikos specialistai pataria kreiptis tiems, kuriuos kankina nuolat pasikartojantis, gilus nerimas, nepaaiškinamas liūdesys, baimė, nesaugumo jausmas. Čia laukiami pacientai, turintys sunkių miego sutrikimų (negalintys užmigti arba atvirkščiai – norintys tik miegoti). Taip pat į psichiatro kabinetą užsukti patartina staiga ir ilgam sutrikus dėmesio koncentracijai, atsiradus atminties sutrikimų, patiriant lėtinį nuovargį ir nuolatinę apatiją. Itin sunkiais atvejais – pacientui patiriant panikos priepuolius ar rimtus valgymo sutrikimus (anoreksiją, bulimiją), esant elgesio sutrikimams – jų artimiesiems į psichiatro kabinetą patartina juos palydėti. Psichiatro konsultacijos gali būti atliekamos ir paciento namuose.

Psichikos sveikatos centro pacientams teikiama psichologinė pagalba. Su psichiatro siuntimu pirmosios konsultacijos skiriamos nemokamai, viršijus nemokamų konsultacijų skaičių galima terapiją tęsti papildomai susimokėjus. Psichologas padeda išgydyti tokius psichologinius sutrikimus, kaip depresija, nerimas ir jį lydinti nemiga, priklausomybė nuo alkoholio, narkotikų, sekso. Konsultacijų metu garantuojamas visiškas paciento konfidencialumas ir privatumas, bet pageidaujant galima organizuoti ir grupinę terapiją. Psichikos sveikatos centre konsultuojami tiek suaugę pacientai, tiek vaikai ir paaugliai. Su jaunaisiais pacientais dirba specialiai su šiomis amžiaus grupėmis dirbti parengti specialistai.

Psichikos sveikatos centruose atliekami atminties, intelekto, mąstymo, dėmesio sutelkimo tyrimai. Pasitelkiant užduotis (tiek žodines, tiek praktines) gali būti ištiriama, kaip žmogus geba orientuotis aplinkoje, spręsti problemas, praktikoje pritaikyti teorines žinias. Specialiai tam skirtų užduočių pagalba, galima nustatyti žmogaus įtampos, pykčio, depresijos lygį, įvardinti žmogaus stiprybes ir silpnąsias puses, kurių žinojimas praverčia tiek asmeniniame gyvenime, tiek siekiant karjeros ar renkantis profesiją. Atliekami intelekto testai vaikams, kurie padeda nustatyti, ar jie turi intelekto sutrikimų, taip pat testai, skirti gabiems vaikams, siekiant įvertinti jų žinias (vizualines, verbalines, matematines ir pan.). Taip pat gali būti atliekamas asmenybės tyrimas, skirtas nustatyti žmogaus stipriosioms savybėms ir galimiems streso šaltiniams.