Šuns arba katino kastracija: mitai, kurie trukdo suprasti paslaugos būtinybę

Nuomonių apie gyvūno kastraciją tikrai yra labai daug. Dažniausiai aktyviausiai jomis dalinasi tie, kurie neturi jokių medicininių žinių. Veterinarai akcentuoja, kad kastracija gali padėti ateityje išvengti labai įvairių sveikatos sutrikimų, tad visi, kurie rūpinasi savo šunimis bei katinais –  kai tik gyvūnas subręsta, iškart turėtų jį kastruoti.

Kastracija ir sterilizacijaJeigu ir Jus domina tokia gyvūno sveikatos puoselėjimo paslauga – susisiekite su Kaune dirbančiais Siaurio Šnauceris specialistais. Jie atsakys į visus Jums kylančius klausimus ir padės suprasti, kodėl būtina šuns arba katino kastracija.

Mitas – gyvūnas po operacijos labai sustorės

Tai yra bene pats dažniausias mitas. Taip, jame galbūt dalinai yra tiesos, kadangi po operacijos gyvūnai tampa šiek tiek vangesni, kadangi jiems paprasčiausiai nebėra intereso ieškoti patelės. Tačiau jeigu Jūsų gyvūnas bus tinkamai iškraunamas, taip pat, jeigu jis kasdien bus maitinamas geros kokybės maistu, faktas, kad jis ne tik nenutuks, tačiau ir gerai jausis, gražiai atrodys.

Mitas – kastracija yra labai brangi

Įsigyjant gyvūną iš karto reikia apgalvoti, kad jam reikės skirti investicijų. Ne tik tų, kurios yra skirtos maisto ir žaislų pirkimui, tačiau ir medicininei priežiūrai, kurie yra neišvengiama. Kastracijos kainas rasite internete. Nepamirškite, kad ši procedūra yra atliekama tik kartą gyvenime. Padaryti ją reikia. Taip pat kai kurios klinikos suteikia galimybę sumokėti už operaciją dalimis.

Mitas – po kastracijos gyvūnas gali susirgti depresija

Taip pat kai kurie galvoja, kad šuns arba kartino domėjimasis kita lytimi yra vienas svarbiausių jų gyvenimo tikslų. Tai nėra visiškai tiesa. Abiejų rūšių gyvūnai evoliucijos metu keitėsi. Galima drąsiai sakyti, kad šiuo metu jiems svarbiausia yra žmogus. Jo šeimininkas turi su juo žaisti, užsiimti bei rodyti meilę. Tuomet gyvūnas gerai jausis. Kastracija su tuo neturi nieko bendro.

Mitas –  gyvūnui po operacijos bus sunku atsigauti

Kastracija yra gana greita ir paprasta procedūra, kuri specializuotose klinikose yra daroma kasdien. Dėl to galite būti visiškai ramus, kad gyvūnas ne tik bus tinkamai iškastruotas, tačiau ir ikrai labai greitai atsigaus po visko. Dažniausiai iš klinikos jis išeina jau pats, savomis kojomis. Tai yra bene geriausias įrodymas, kad mažasis Jūsų augintinis tikrai greitai pasijaus visiškai gerai.

Mitas – operacija galima visiems šunims ir katinams

Nors daugeliui tikrai, tačiau yra indikacijų, kurios lemia, kad kastracija negali būti atliekama. Dažniausiai prieš operaciją yra atliekami gyvūno kraujo tyrimai. Pagal juos ir sprendžiama – ar kastracija gali būti atliekama. Kai kuriais atvejais, kai gyvūnas serga, kraujas rodo infekciją, operacija gali būti atidedama vėlesniam laikui. Kitais atvejais, tikėtina, kad jos nebus galima daryti. Vėl to jus pakonsultuos specialistas, tad geriau nedvejoti, o tartis su juo.

Mitas – po operacijos gyvūno charakteris labai pasikeis

Nors galima matyti mažų elgesio korekcijų po operacijos, tai yra, dažniausiai šunys tampa kur kas ramesni ir ne tokie agresyvūs, tačiau išties, pati operacija tikrai nekeičia gyvūno psichikos. Jis yra tokio charakterio, kokio yra. Ir kastracija tikrai Jūsų mielais gyvūno, kurį labai mylite, nepadarys visiškai kitokiu, jums mažai pažįstamu augintiniu. Dėl to galite būti ramus.

Daugiau info:
https://www.snaucerisvet.lt/paslauga/kastracija-sterilizacija/