Protezavimas dantų implantais. Žingsnis po žingsnio

Informacija apie dantų implantus gali padėti pacientams geriau pasiruošti gydymo procedūrai – jie žinos, ko tikėtis prieš, po ir dantų implantavimo procedūros metu. Detalus paaiškinimas apie viską, kas susiję su dantų implantais, gali padėti žmonėms lengviau suvoktiti reikalingą informaciją, ir užtikrinti, kad tinkamai informuotas apie šią procedūrą pacientas galės priimti geriausius sprendimus.
1. Pasiruošimas gydymui
Pacientams suteikiama visa reikalinga informacija apie dantų gydymo implantais procesą, pradedant pirmine stadija – pasiruošimu gydymui. Ši stadija padeda pacientams suvokti, ko tikėtis iš visos procedūros. Pirmojo vizito metu apžvelgiama visa paciento gydymo istorija, taigi, gali būti, kad dar prieš suplanuojant gydymą, bus atsižvelgta į bendrą paciento sveikatos būklę. Taip pat kruopščiai patikrinama burnos ertmė ir įvertinamas paciento poreikis įsistatyti dantų implantus; šio burnos ertmės patikrinimo metu gali būti padarytos kelios rentgeno nuotraukos.
2. Pirminis gydymo nustatymas ir planas
Apžvelgus paciento medicinos istoriją ir ištyrus burnos ertmę nustatomas gydymo metodas ir sudaromas gydymo planas. Pradinėje gydymo metodo nustatymo ir planavimo stadijoje dantų gydymo specialistas aptaria gydymo planą su pacientu, atsako į visus pacientui rūpimus klausimus. Šios stadijos metu pacientas susidaro konkretų vaizdą, kas įeis į gydymo procesą ir ko tikėtis prieš, po ir dantų implantavimo procedūros metu.
3. Finansinių galimybių aptarimas
Po pirminio gydymo paskyrimo ir suplanavimo aptariamos finansinės paciento galimybės, kad šis geriau pasiruoštų gydymo procedūros išlaidoms. Odontologas ar dantų implantavimo specialistas pateikia išsamią informaciją apie gydymo išlaidas, kad padėtų pacientui suprasti, kiek kainuoja dantų implantai ir kiekviena procedūros dalis ir etapas. Taip pat aptariamos apmokėjimo galimybės, kad pacientas turėtų galimybę pasirinkti labiausiai jo poreikiams ir interesams tinkančią galimybę apmokėti už gydymą.
4. Danties implantavimas
Dantų implantų įsriegimas vyksta iškart po pradinės gydymo nustatymo ir suplanavimo stadijos, aptarus finansavimo galimybes. Procedūra vykta pagal anksčiau aptartą dantų gydymo procesą, sudarytą remiantis tam tikrais paciento poreikiais. Po sėkmingos danties implantavimo procedūros seka gijimo laikotarpis (trunkantis 3 – 4 mėnesius); implantui skiriama pakankamai laiko suaugti su jį supančiu kauliniu audiniu. Implanto prigijimo stadijos metu pacientas gali būti paprašytas atvykti keletą kartų pas odontologą profilaktiniam patikrinimui, kad būtų užtikrinta, kad implantas gyja sėkmingai.
5. Protezavimo ar dantų protezų stadija
Vos tik dantų implantai visiškai suauga su juos supančiais audiniais (maždaug po keturių – aštuonių mėnesių), prie implantų galima pritvirtinti dantų protezus (pavyzdžiui, dantų karūnėles, tiltus ar protezus). Danties protezai (ar protezas) funkcionuoja ir atrodo taip pat kaip trūkstamas dantis, jie patikimai pritvirtinami prie dantų implantų. Bandomojo laikotarpio metu pacientas gali išmėginti savo dantų protezus, kad įsitikintų, jog šie veikia puikiai.
6. Profilaktiniai vizitai pas odontologą ir gijimo progreso stebėjimas
Reguliarūs profilaktiniai vizitai pas odontologą ir gijimo progreso stebėjimas yra būtini norint, kad dantų implantai ir toliau puikiai funkcionuotų. Reguliarūs vizitai pas odontologą taip pat padeda užkirsti kelią bet kokioms problemoms, galinčioms kilti pastoviai naudojant dantų implantus. Taip pat profilaktiškai lankantis pas savo odontologą nustatoma, ar reikalingi papildomi patobulinimai siekiant užtikrinti optimalų dantų protezų naudojimą.