Niekas neatskiria, kad mano draugo dantis – tai implantas

Su Mindaugu susipažinau prieš septynerius metus. Nors ir dabar jis man – pats gražiausias vyras, tačiau iki šiol labiausiai atsimenu jo šypseną tuomet, kai susipažinome. Mindaugas labai prižiūrėjo savo dantis ir jie visada buvo itin balti bei sveiki.

Odontologijos įrangaPrieš porą metų mano draugas pateko į nedidelę avariją. Laimei, jis liko gyvas ir sveikas, tačiau stipraus smūgio nepavyko išvengti, ir jis prarado priekinį dantį. Jaunam vyrui tai buvo tikra trauma. Nei normaliai valgyti, nei šypsotis jam nebuvo įmanoma. Todėl iškart išėję iš ligoninės, kurioje draugas gydėsi, kreipėmės į odontologijos kliniką Alytuje, kur mums papasakojo apie dantų implantavimo procedūrą.

Iš pradžių Mindaugas skeptiškai žiūrėjo į dantų implantavimą. Visų pirma, jį nelabai „sužavėjo“ paslaugos kaina – pasirodo, jog kainuoja ne tik pats implantas ir jo įsukimas į žandikaulį, bet ir ant implanto tvirtinami tarpiniai elementai bei matoma danties dalis, vadinama vainikėliu. Vis dėlto odontologijos klinika Alytuje „Albadenta“, į kurią kreipėmės, įtikino mus, kad investuoti į savo šypseną verta, ir pasiūlė dantų implantavimo paslaugą išsimokėtinai.

Tuomet atėjo baimės dėl skausmo etapas. Man teko pavargti, kol įtikinau Mindaugą, kad procedūros metu naudojami nuskausminamieji, ir jis nieko nejaus. Žinoma, kurį laiką po procedūros pažeistą vietą maudė, tačiau skausmas nebuvo toks didelis, kaip noras vėl turėti gražią šypseną.

Danties implantavimo procedūra užtruko keletą mėnesių. Visų pirma, į Mindaugo žandikaulį buvo įsuktas metalinis varžtelis, atstojantis tikrojo danties šaknį, tai yra, pats implantas. Kol jis prigijo žandikaulyje, ant jo buvo užmautas laikinas dantis, ir mano draugas galėjo džiaugtis atsikratęs tarpo tarp dantų. Galiausiai buvo pagamintas neišimamas danties vainikėlio protezas, kurį Mindaugas nešioja iki šiol.

Geriausia yra tai, kad dantų implantavimo metu dantis atkuriamas „nuo nulio“ ir atrodo taip tikroviškai, jog niekas neatskiria, kad jis – tai implantas. Iš pradžių Mindaugas vengė tam tikrų maisto produktų ir gėdijosi šypsotis, tačiau ilgainiui jis pats įsitikino, kad dirbtinis dantis yra tvirtas, nejuda ir atrodo visiškai taip pat, kaip tikras.

Kiek teko girdėti, dantų implantavimas tinkamas tuomet, kai žmogus praranda dantį su visa šaknimi arba šaknis yra pažeista. Dantų implantas pakeičia danties šaknį ir atlieka tokias pačias funkcijas, kaip ir tikroji šaknis. Mačiau, kad dantų implantavimui klinikoje, kurioje lankėmės, registruojasi įvairaus amžiaus žmonės – ne tik vyresnio amžiaus pacientai, kaip maniau anksčiau.

Svarbiausia sąlyga, kad žmogui būtų galima atlikti dantų implantavimą – pakankamas kaulo storis žandikaulyje. Kai kuriais atvejais pacientams gali būti daroma kaulo priauginimo procedūra, tačiau gali būti ir taip, kad dantų implantuoti bus negalima. Todėl geriausia kreiptis į odontologijos kliniką Alytuje ir pačiam išsiaiškinti apie šios procedūros atlikimo galimybes.