Kodėl dantų implantai yra geriau už kitus protezavimo metodus

Dantų implantai gali pakeisti vieną ar kelis dantis nepažeizdami ir nepakenkdami šalia esantiems dantims. Dantų protezavimas tradiciniais metodais, tokiais, kaip dantų tiltai, iš abiejų trūkstamo danties pusių esančius dantis reikia paruošti protezavimui arba „nupjauti”, kad šie paremtų dirbtines karūnėles. Prie jų pritvirtinami kiti dantų protezai, kurie užpildo netekus dantų atsiradusią ertmę, ir atrodo, kad šioje ertmėje tebėra dantis. Vienas neigiamų šios tadicinės technikos aspektų yra tai, kad dažnai dantų tiltui išlaikyti „paaukojami” du sveiki dantys. Be to, kadangi danties šaknis neperduoda spaudimo jėgos po tiltu esančiam žandikauliui, šis pradeda atrofuotis, arba, kitaip tariant, trauktis. Kita vertus, dantų implantai jokiu būdu neturėtų pažeisti šalia esančių dantų. Taip pat dantų implantai atkuria svarbų stimuliacinį šaltinį, kurį žandikauliui turėtų sudaryti danties šaknis, taip šioje srityje išlaikydami sveiką kaulą. Laikui bėgant tai apsaugo kaulinį audinį nuo atrofavimosi ir susitraukimo, o tuo pačiu užkertamas kelias vėliau galintiems atsirasti sunykimams aplink burną, paprastai susijusiems su dantų netektimi ir dantų protezų nešiojimu pasenus.
Mėgautis visišku burnos ertmės komfortu
Kiti tradiciniai dantų protezavimo metodai, pavyzdžiui, išimami daliniai ir pilni dantų protezai (arba dirbtiniai dantys) remiasi ant po jais esančių dantenų ir sunykusios žandikaulio briaunos. Spaudimas, kurį jie sukuria jautriems dantenų audiniams, gali jas sudirginti, sukelti uždegimą ir sudaryti žaizdų, kurios negalės užgyti. Tokiu būdu, siekiant išvengti skausmo ir diskomforto jausmo, prireikia papildomų išlaidų, pavyzdžiui, anastezuojamiesiems geliams. Kadangi dantų implantai įsriegiami į žandikaulį, jie funkcionuoja ir burnoje jaučiami tarsi natūralūs sveiki dantys. Niekas nenori nuolatos jausti, kad jų dantys buvo protezuoti, o dantų implantai gali padėti atsikratyti šio jausmo geriau už bet kokį kitą dantų protezavimo metodą.
Kad ir kaip patrauklus atrodytų dantų protezavimo metodas panaudojant implantuos, ne kiekvienas žmogus gali juos turėti. Jeigu turite trūkstamų dantų, pirmiausia turėtumėte apsilankyti savo odontologijos klinika Kaune. Odontologas turi apžiūrėti jūsų burnos ertmės bendrą sveikatą ir nustatyti  ar dantų implantacija yra galima.