Estetinio plombavimo galimybės. Kada ši procedūra tikslinga?

Maži defektai, kenkiantys gražiai šypsenai

Tik nedaugelis iš mūsų galėtų pasigirti esantys visiškai patenkinti savo šypsena. Vieni turi nepageidaujamų tarpelių tarp dantų, kiti yra nepatenkinti savo dantų spalva, dar kiti – skirtingu dantų ilgiu ar tuo, kad kai kurie jų dantys yra kreivi. Tokioms problemoms spręsti yra tinkamas būdas, kuris neatima daug laiko, bet suteikia puikių rezultatų. Tai Kauno klinikoje atliekamas estetinis plombavimas. Nors estetinis plombavimas – tik vienas iš būdų atkurti gražią šypseną, jis yra populiarus tarp pacientų, nes yra atliekamas greičiau ir pigiau nei kitos dantų atkūrimo procedūros.

Estetinis plombavimasNe tik priekinių dantų atkūrimui

Teigiama, kad visiškai naujam šypsenos vaizdui sukurti pakanka restauruoti 4-6 priekinius dantis. Jie yra labiausiai matomi, todėl juos „sutvarkyti“ visiškai pakanka, kad galėtumėte šypsotis drąsiai ir pasitikėdami savimi. Estetinis plombavimas yra dažniausiai pasirenkamas dantų atkūrimo būdas, kai bendra dantų būklė yra gera, tačiau norima gražia šypsena džiaugtis greitai ir be didesnių pastangų ar ilgo laukimo.

Vis dėlto, pasak Kauno odontologijos klinikoje „Altadenta“ dirbančių specialistų, estetinis plombavimas tinka ne tik priekinių dantų atkūrimui. Ši procedūra leidžia restauruoti ir krūminius bei kitus dantis, turinčius nedidelių defektų.

Ne visiems ir ne visada

Nepaisant to, kad estetinis plombavimas pacientų yra mėgstamas dėl procedūros atlikimo greičio ir akivaizdžiai matomo efekto, gydytojai nerekomenduoja šio dantų atkūrimo būdo rinktis turintiems didelių dantų defektų. Pavyzdžiui, jei pacientas turi vieną ar du kreivus dantis, estetinis plombavimas jam puikiai tinka. Tačiau jei visas paciento dantų sąkandis yra netaisyklingas, didžioji dalis jo dantų yra kreivi, kur kas geriau rinktis ortodontinį dantų tiesinimą kabėmis.

Dantų defektai, pašalinami estetinio plombavimo metu

Estetinis plombavimas tinka norint atkurti pažeistus dantų audinius. Svarbu pažymėti, kad estetinis plombavimas – tai ne tik viršutinio, bet ir giliau esančių dantų sluoksnių atkūrimas. Todėl po šios procedūros dantis gali pilnai atlikti savo funkcijas. Kitaip, nei paprasta plomba, estetinis plombavimas leidžia atkurti dantį sluoksnis po sluoksnio – kaip teigia tokio plombavimo specialistai, jis atliekamas „juvelyriškai tiksliai“.

Estetinio plombavimo dėka galima koreguoti dantų defektus: įtrūkimus, juodas ar geltonas dantų vietas, pigmentines dėmeles, dantų ištrupėjimą, tarpą tarp dantų. Toks plombavimas leidžia pakoreguoti danties formą, spalvą, dydį: tiek plotį, tiek ilgį. Dantį galima išbalinti, sutrumpinti arba pailginti, sukurti tarpelį tarp dantų arba jį pašalinti.

Estetinį plombavimą renkasi pacientai, norintys dantims sugrąžinti natūralų blizgesį ir spalvą, prarastą dėl rūkymo, dažno kavos, raudonojo vyno ar arbatos vartojimo. Ši procedūra naudinga ir tuo, kad sustabdo karieso plitimą dantyje, sustiprina danties vainikėlį ir atkuria prarastas jo funkcijas.