Dažniausiai užduodami klausimai apie krūtų didinimą

Krūtų didinimas implantaisGalvojate apie krūtų implantus? O gal svarstote krūtų didinimo riebalais galimybę? Norėtumėte didesnės krūtinės, tačiau bijote operacijos? Bet kuriuo atveju šis trumpas straipsnis padės atsakyti į dažniausiai užduodamas klausimus apie krūtų didinimą ir krūtų implantus.

Kokie būna krūtų implantai?

Krūtų implantai būna užpildyti silikonu arba fiziologiniu skysčiu. Taip pat jie gali būti apvalūs arba lašo formos (dar vadinami anatominiais). Apvalūs implantai pabrėžia krūties viršų, anatominiai, kaip ir natūralios krūtys – apačią.

Ar be krūtų implantų dar yra koks nors būdas padidinti krūtis?

Taip, yra. Tai – krūtų didinimas pacientės kūno riebalais, kai jie paimami iš vienos kūno vietos ir suleidžiami į kitą – krūtinę.

Kur krūtų didinimo procedūros metu daromas operacinis pjūvis?

Krūtų didinimo operacijos metu pjūvis daromas po krūtimi, pažasties srityje arba spenelio aureolėje.

Kiek laiko po operacijos reikia pasilikti ligoninėje?

Namo galima vykti tą pačią dieną po krūtų didinimo operacijos. Kai kuriais atvejais pacientės vieną naktį praleidžia grožio klinikoje Vilniuje ar kitame mieste.

Kada po krūtų didinimo operacijos ištraukiamos siūlės?

Paprastai operacijos metu naudojami savaime ištirpstantys siūlai, taigi jų nereikia traukti. Visais kitais atvejais siūlės ištraukiamos praėjus savaitei po operacijos.

Kokių specialių gydytojo nurodymų turi būti laikomasi po krūtų didinimo operacijos?

Privalu laikytis visų nurodymų, kuriuos pateikia gydytojas. Beveik mėnesį po operacijos reikia nešioti specialią liemenėlę, tiek pat laiko – nemiegoti ant pilvo. Bent savaitę po krūtų didinimo operacijos patariama nevairuoti, bent penkias dienas po krūtų implantų įdėjimo – neskristi lėktuvu.

Į su fiziniu krūviu nesusijusį darbą galima grįžti po keleto dienų, o aktyve fizine veikla užsiimti – po kelių (nuo keturių iki šešių) savaičių.

Ar krūtų implantai nekenkia nėštumo atveju?

Nėštumo metu krūtys natūraliai padidėja, gali pasikeisti jų forma. Todėl jei artimiausių keleto metų laikotarpiu planuojate lauktis vaikelio, krūtų didinimo operaciją geriausia būtų atidėti.

Ar krūtų didinimas turi įtakos kūdikio žindymui?

Neturi.

Kas kiek laiko būtina keisti krūtų implantus?

Priklausomai nuo implantų rūšies, gamintojo ir gydytojo rekomendacijų, implantus reiktų keisti kas 10-20 metų.

Kokios komplikacijos dažniausiai pasitaiko po krūtų didinimo operacijos?

Kaip ir po bet kurios kitos operacijos, išoperavus ir padidinus krūtis, gali atsirasti infekcija, likti ryškūs randai. Galimos specifinės krūtų didinimo operacijos komplikacijos – padidėjęs spenelių jautrumas ar nejautra, krūtų asimetrija, implanto prakiurimas, vadinamųjų kapsulių susiformavimas.

Nuo kokio amžiaus atliekama krūtų didinimo operacija?

Krūtų didinti nepatartina merginoms, neturinčioms 18 metų. Kai kuriais atvejais krūtų didinimo operacija gali būti atliekama ir jaunesnei merginai, tačiau tik su tėvų leidimu.

Ar krūtų implantai sukelia vėžį?

Kol kas jokiais tyrimais nėra įrodyta, jog krūtų implantai tampa krūtų vėžio priežastimi.