Dantų implantavimas geriausia išeitis netekus dantų

Dantų praradimas žmogų gali paveikti ne tik fiziškai, bet ir psichologiškai. Jam gali būti sudėtinga ne tik kramtyti maistą, bet ir šypsotis, jaustis laisvai bendraujant su aplinkiniais. Todėl dantų praradimas – viena opiausių sveikatos problemų.

Kauno miesto dantu implantavimasVieni dantų netenka dėl netinkamos jų priežiūros, kiti – dėl traumos ar paveldimumo. Kai kurios dantų ligos (pavyzdžiui, periodontitas) gali tapti dantų praradimo priežastimi, jeigu jos negydomos laiku. Praradę dantis, ne visi pacientai elgiasi vienodai: vieni ignoruoja prarastus dantis, o kiti – investuoja į naują šypseną, atlieka dantų implantavimą arba protezavimą be implantų.

Iš tiesų, nevertėtų tiesiog nusispjauti į faktą, jog netekote dantų. Jeigu delsite su dantų implantavimu ar kitu dantų atkūrimo būdu, galite netekti dar daugiau dantų. Tuščiose ertmėse lengviau veisiasi įvairūs mikrobai, sukeliantys uždegimą bei dantų ir dantenų ligas. Be to, netekus dantų su visomis šaknimis, pradeda deformuotis žandikaulis.

Kokie yra dantų implantavimo privalumai? Visų pirma, tai pažangus būdas dantims atkurti. Pats implantas atstoja danties šaknį. Ant jo maunamas danties protezas gali būti tokių skirtingų formų, ir atspalvių, kad odontologas tikrai turės iš ko pasirinkti, norėdamas sukurti protezą, savo išvaizda nesiskiriantį nuo paciento aplinkinių dantų. Didelę dantų protezų įvairovę gali pasiūlyti Kauno mieste įsikūrusios odontologijos klinikos.

Dar vienas dantų implantavimo privalumas yra tas, kad implantuoto danties pacientas nejaučia kaip dirbtinio – protezas ant implanto yra pritvirtinamas itin tiksliai ir stabiliai. Be to, kitaip nei dantis protezuojant be implantų, dantų implantavimo metu nenukenčia aplinkiniai dantys, kadangi jų nereikia šlifuoti, o pačių protezų – išiminėti.

Dantų implantavimas – tai ilgalaikis, kai kuriems pacientams net visą gyvenimą tarnaujantis dantų atstatymo būdas. Į paciento žandikaulį įsriegiami implantai pristabdo šio kaulo audinių nykimą, todėl dantų implantavimas turi tiesioginės įtakos žmogaus veido formai, jo išvaizdai.

Dantų implantavimas apima tris etapus: dvi chirurgines procedūras ir dantų protezavimą. Pirmoji chirurginė procedūra – tai dirbtinių dantų šaknų implantavimas. Padarius įpjovas žandikaulyje, sukuriamos ertmės, į kurias įsriegiami metaliniai varžteliai – dantų implantai. Po to šie implantai „paliekami“ sugyti. Tai trunka apie porą mėnesių.

Tuomet ant dantų implantų užsukama vadinamoji „gijimo galvutė“. Tai antroji chirurginė procedūra. Galiausiai atliekamas protezavimas – pasirinktos formos ir spalvos dantų protezo tvirtinimas ant implanto. Priklausomai nuo kiekvieno individualaus atvejo, nuo dantų implantavimo pradžios iki protezavimo gali praeiti nuo trijų mėnesių iki pusės metų.

Kad pacientas patirtų kuo mažiau diskomforto, dantų implantavimo procedūrų metu taikoma vietinė nejautra. Po chirurginių procedūrų pacientams išrašomi antibiotikai bei skausmą malšinantys vaistai.