Dantų implantų privalumai

Estetika
Dantų implantai naudojami dirbtinei karūnėlei išlaikyti, kuri vizualiai nė trupučio nesiskiria nuo natūralių sveikų dantų. Galutinis estetinis rezultatas būna labai natūralus.
Sankandos funkcionalumas
Dantų implantai suteikia galimybę pacientams valgyti visus mėgiamus maisto produktus, kuriais anksčiau neturėdami dantų negalėjo mėgautis.
Neišimami
Dantų implantai įtvirtinami į žandikaulį, todėl funkcionuoja ir burnoje jaučiami tarsi natūralūs sveiki dantys. Kadangi priešingai nei išimami dantų protezai ir dantų tiltai, šiems ant implantų tvirtinamiems dantų protezams nereikia šalia esančių dantų  paramos (tilto atveju), paprastai jie nedirgina dantenų ir nesukelia jų uždegimo, taip pat nežaloja šalia esančių dantų (tilto atveju).
Lengvas kalbėjimas
Mūsų dantys atlieka pagrindinį vaidmenį kalbant ir tariant žodžius, todėl tereikia vieno trūkstamo danties, kad šis sugebėjimas būtų sukompromituotas. Dantų implantai padeda sėkmingai užpildyti burnoje atsiradusias ertmes ir atstatyti burnos, kaip bendravimo priemonės, funkcionalumą.
Skatinama trumpalaikė ir ilgalaikė burnos ertmės sveikata
Ant dantų implantų viršūnių pritvirtintos keramikinės dantų karūnėlės suteikia atramą šalia esantiems dantims, kad šie liktų stabilūs, o visas dantų lankas nesidestabilizuotų ir neiškryptų. Be to, į žandikaulį įsriegtas titano danties implantas pakeičia svarbų mechaninės stimuliacijos šaltinį (susijusį su kramtymu ir valgymu), kuriuo anksčiau buvo trūkstama danties šaknis. Tai padeda išlaikyti kaulą tankų, o žandikaulius – stiprius ir sveikus.
Ilgalaikis problemos sprendimas
Iš esmės dantų implantai tarnauja keletą dešimtmečių. Tinkamai prižiūrimi, t.y. palaikant gerą burnos higieną ir reguliariai lankantis pas odontologą, jie gali tarnauti ir visą gyvenimą! Būtent dėl šios priežasties dantų implantai yra tobulas ilgalaikis problemos sprendimas norint pakeisti vieną ar kelis trūkstamus dantis. Nors dantų protezavimo kaina naudojant implantuos yra didesnė lyginant su kitais dantų protezavimo metodais, tačiau įvertinus teikiamą naudą ir ilgaamžiškumą tai atsiperka.