Pirminė ir išplėstinė širdies ir kraujagyslių ligų tyrimų programos

Atliekami širdies tyrimaiNemokami sveikatos tyrimai

Ar esate girdėję apie programas, kurios suteikia galimybę sveikatos tyrimus atlikti nemokamai? Tokios programos tam tikrų amžiaus grupių žmonėms leidžia atlikti nemokamus prostatos, gimdos, krūtų, širdies ir kraujagyslių ligų tyrimus. Jeigu jūs ar jūsų artimieji yra sulaukę tinkamo nemokamam tyrimui amžiaus, būtinai pasinaudokite galimybe jį atlikti – galbūt taip užbėgsite už akių pavojingai ligai arba net išsaugosite savo gyvybę?

Širdies ir kraujagyslių tyrimai – vieni svarbiausių

Daugelį žmogaus vidaus organų galima pagydyti ar pakeisti, tačiau gauti širdies donorą yra itin sudėtinga, o susirgus širdies veiklą trikdančia liga gyvenimas gali pasikeisti iš esmės.

Dalies žmonių gyvenimo būdas nėra palankus nei širdies, nei kraujotakos sistemai. Sunkus ir riebus maistas, menkas fizinis aktyvumas apsunkina širdies darbą, o jei prie šių veiksnių pridėsime paveldimas širdies ligas, suvoksime, jog rizika patirti širdies ir kraujagyslių veiklos sutrikimus yra gana didelė. Dėl šios priežasties 40-55 m. vyrams ir 50-65 m. moterims suteikiama galimybė atlikti nemokamą širdies ir kraujagyslių tyrimą.

Pirminė širdies ir kraujagyslių ligų tyrimo programa

Jei patenkate į pacientų, turinčių galimybę atlikti širdies ištyrimą nemokamai, amžiaus grupę, pirmas žingsnis, kurį turite padaryti, yra apsilankymas pas savo šeimos gydytoją. Informuokite jį, jog norite dalyvauti pirminėje širdies ir kraujagyslių tyrimo programoje.

Jums bus suteikta galimybė nemokamai atlikti gliukozės ir cholesterolio kiekio kraujyje tyrimus, nustatyti, ar tinkama yra trigliceridų koncentracija kraujyje. Pirminė širdies ir kraujagyslių tyrimo programa apima ir kitus tyrimus, pavyzdžiui, elektrokardiogramą. Jie pacientui skiriami pagal poreikį.

Atlikus širdies ištyrimą, galima anksti diagnozuoti insulto ar infarkto riziką. Kraujagyslių tyrimai padeda aptikti kraujo tekėjimo iš nosies priežastis, numatyti venų, arterijų ir kitų kraujagyslių ligų artėjimą. Jei po širdies ir kraujagyslių tyrimų gydytojas nustato cukrinį diabetą ar kitą sveikatos sutrikimą (pavyzdžiui, metabolinį sindromą), pacientas nukreipiamas tirtis toliau. Išsamesni, diagnozę patvirtinantys tyrimai atliekami specialiai tam skirtame širdies ir kraujagyslių ligų prevencijos padalinyje.

Išplėstinė širdies ir kraujagyslių ligų tyrimo programa

Pirminius širdies ir kraujagyslių tyrimus skiria šeimos gydytojas, o išplėstiniai tyrimai atliekami prižiūrint gydytojui kardiologui. Kardiologas atlieka paciento apžiūrą, pateikia antrinę nuomonę dėl pirminių širdies tyrimų rezultatų, imasi toliau konsultuoti ir gydyti pacientą, jei tolimesni tyrimai patvirtina širdies ar kraujagyslių veiklos sutrikimą.

Išplėstinė širdies ir kraujagyslių ligų tyrimo programa kompensuoja tokius tyrimus, kaip širdies ir kaklo arterijų echoskopija, laboratorijoje atliekami kraujo, šlapimo tyrimai, kojų venų kraujotakos ir rizikos išsiplėsti vertinimas. Remiantis išplėstinių širdies tyrimų rezultatais, pacientui skiriami vaistai ir gydymo planas, prireikus pateikiamos rekomendacijos gyvenimo būdo keitimui.