Ką turėtumėte žinoti apie botulino injekcijos procedūrą?

Raukšlės išlyginamos paralyžiuojant raumenis

Botulino injekciją renkasi moterys ir vyrai, norintys, kad jų veido, kaklo ar dekoltė srities oda būtų lygesnė. Tokia injekcija priverčia odą „išsilyginti“ paralyžiuodama mimikos raumenis, atpalaiduodama juos ir neleisdama odai raukšlėtis, kai žmogus juokiasi, pyksta ar rodo kitas emocijas. Kitaip sakant, botulinas yra žymių, kurias veide palieka emocijos, šalintojas.

Botulino injekcijos dermatologijos klinikojePoveikis – tik keletui mėnesių

Pasak grožio chirurgijos specialistų, botulino toksino injekcijos neparalyžiuoja raumenų visam laikui. Po injekcijos praėjus nuo keturių iki šešių mėnesių, raumenys visiškai atgauna iki injekcijos turėtas funkcijas, paralyžius išnyksta. Todėl norint, kad raukšlių ir toliau nesimatytų, botulino injekcijas reikia kartoti 2-3 kartus per metus. Tiesa, dažniau procedūros kartoti nėra rekomenduojama, nes organizmas gali pradėti gaminti antikūnus ir „atmesti“ botuliną.

Lygesnė oda gali turėti įtakos gyvenimo kokybei

Kai kurie botulino injekcijas išbandę pacientai teigia, kad lygesnė oda pagerino jų gyvenimo kokybę. Natūralu, kad gražiau sau atrodantis žmogus labiau pasitiki savimi. Tai suteikia didesnį komfortą bendraujant su aplinkiniais, siekiant karjeros ir, žinoma, ieškant antrosios pusės. Jeigu dėl odos nelygumų (įdubimų ar raukšlių) yra kompleksuojama ilgą laiką, jos išlyginimas gali ženkliai pagerinti žmogaus savijautą ir jo bendravimo įgūdžius.

Alternatyva plastinei operacijai

Botulino injekcijos gali atitolinti ar apskritai pakeisti plastinę operaciją. Botulinas gali padėti ne tik išlyginti raukšles, bet ir pakelti lūpų kampučius, nusvirusius akių vokus. Kitaip nei plastinė chirurgija, injekcija yra minimaliai invazinė procedūra.

Skirtingų tyrimų duomenimis, po botulino injekcijų žmogaus veidas atjaunėja nuo 7 iki netgi 20 metų. Žinoma, toks atjaunėjimas nežadamas kiekvienam pacientui. Injekcijų poveikio sėkmė priklauso nuo daugelio dalykų, pavyzdžiui, ar žmogus visiškai kontroliuoja savo mimikas, ar dalinai kontroliuoja, ar iš viso jų nekontroliuoja.

Turi įtakos nuotaikos gerinimui

Kai kurių tyrimų duomenimis, botulino injekcija gali pagerinti žmogaus psichologinę būseną ne tik dėl to, kad suteikia jo odai grožio ir jaunystės, bet ir dėl to, kad botulinas teigiamai veikia smegenų veiklą. Manoma, kad botulinas turi įtakos nervinės sistemos daliai, atsakingai už tam tikras emocijas, pavyzdžiui, pyktį ar liūdesį. Taigi, botuliną galima laikyti savotišku antidepresantu. Gal dėl to kai kurios įžymybės „padaugina“ šio toksino ir odą lygina gerokai per dažnai.

Ne vien tik privalumai

Žinoma, botulino injekcijos turi ne tik privalumų, bet ir trūkumų. Visų pirma, tai nepigi procedūra. Antra, ji neleidžia raumenims judėti ir stabdo kai kuriuos natūralius odoje vykstančius procesus. Be to, botulino injekcijos nėra tinkamos kai kurioms žmonių grupėms. Pavyzdžiui, jos neatliekamos nėščioms ar kūdikį maitinančioms krūtimi moterims, pacientams, kuriems diagnozuotas raumenų silpnumas, kvėpavimo sutrikimai, širdies ligos, organizme rasta navikų.